اداره حریم بانی سازمان آب و برق خوزستان از پهپاد ماتریس ۳۰۰ RTK استفاده می کند

matrice 300 RTK

اداره حریم بانی سازمان آب و برق خوزستان به جهت انجام هر چه دقیق تر مسئولیت های حریم بانی خود در این سالها از پهپادها کمک گرفته است. در سال ۱۳۹۷ با روی کار آمدن مهندس غلامعلی نژاد اداره حریم بانی این سازمان از انواع پهپادهای صنعتی و تجاری برای حریم بانی در استان خوزستان استفاده کرده است.

مهندس غلامعلی نژاد حریم بانی سازمان آب و برق خوزستان
مهندس غلامعلی نژاد اداره حریم بانی سازمان آب و برق خوزستان

تشکیل یگان پهپادی در سازمان آب و برق خوزستان

در سال ۹۷ بعد از برگزاری جلسه مشاوره ای در دفتر مرکزی شرکت نگاه آسمان این سازمان به یک دستگاه کوادکوپتر فانتوم ۴ پرو شرکت Dji تجهیز شد. این کوادکوپتر به بسیاری از نیازهای این سازمان در بخش حریم بانی، مستند سازی تخلفات در قالب عکس و ویدیو پاسخ داد.

در سال ۹۸ همزمان با عرضه رسمی کوادکوپتر صنعتی ماتریس ۲۱۰ ورژن ۲ از سوی شرکت نگاه آسمان در ایران این محصول در اختیار این سازمان قرارداده شد. بر روی این کوادکوپتر دوربین ۳۰ برابر زوم Zenmuse Z30 نصب گردید تا پهپاد بدون وارد شدن به محیط های پر خطر بتواند به عکس برداری نظارتی از تخلفات صورت گرفته بدون آگاهی یافتن متخلفین بپردازد.

ماتریس 300 RTK
کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ RTK با دوربین H20T حرارتی

جدیدا در سال ۹۹ این سازمان که پیشگان در استفاده از پهپادها در ایران بوده است به جدیدترین پهپاد صنعتی جهان در کلاس مولتی روتور به نام کوادروتور ماتریس ۳۰۰ RTK تجهیز شده است.

کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ RTK

ماتریس ۳۰۰ RTK نسخه ارتقا یافته پهپادهای ۴ موتوره یا کوادکوپترهای سری Matrice است که دارای بازوهای تاشونده و قابلیت حمل و نقل آسان، سنسورهای موانع سنج دورتادور ۳۶۰ درجه ای، دوربین دید از جلو FPV، آنتن های RTK، موتورهای معکوس با KV پایین با صدای پرواز کمتر، ملخ های low noise و قابلیت انواع سیستم های دوربین و گیمبال حرفه ای است.

فروش اولین ماتریس ۳۰۰ RTK در ایران

در ایران برای اولین بار شرکت نگاه آسمان کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ RTK را برای فعالیت ها و پروژه های نظارتی در اختیار سازمان آب و برق خوزستان قرار داده است.

از دیگر اقدامات منحصر به فرد سازمان آب و برق خوزستان و اداره حریم بانی این سازمان می توان به راه اندازی ایستگاه کنترل سیار پهپاد که در داخل یک خودرو ون طراحی شده است و قابلیت هدایت همزمان دو پهپاد را در ماموریت های مختلف دارد، اشاره کرد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *