پهپادهای Refurbished مرمت شده Dji

Dji یک کمپانی بزرگ در حوزه تولید پرنده های بدون سرنشین غیر نظامی در دنیا ست که محصولات آن در سراسر دنیا و به خصوص در ایران به فروش می رسد. این شرکت چینی همانند دیگر شرکت های بزرگ دنیا دارای محصولات Refurbished و مرمت شده است.

پهپاد Refurbished چه پهپادیست؟

محصولات Refurbished یا مرمت شده یا تعمیری Dji همانند محصولات نو و آکبند شرکتی هستند که در سراسر دنیا به مشتریان فروخته می شوند. اما مشتری بعد از ۷ روز این محصول را به دلیل داشتن عیب یا نقض به فروشنده عودت می دهد. (توجه بفرمایید محصولات Refurbished محصولات کارکرده Dji به شمار نمی روند و همان طوری که گفته شد محصولاتی که به صورت آک بند و نو بوده و بعد از ۷ روز فرصت تست به دلیل داشتن عیبی عودت داده شده و شرکت نیز با پذیرفتن آن عیب، این محصول را عودت می گیرد.)

پهپادهای Refurbished یا مرمت شده را چگونه شناسایی و تشخیص دهیم؟

این محصولات بعد از عودت به شرکت برگردانده شده و توسط Dji به بهترین شکل و دقیق ترین حالت ممکن رفع عیب می شوند. قطعه معیوب به کلی تعویض شده و بعد از طی کردن همان تست های قبلی و مراحل کنترل کیفیت حساس و دقیق Dji دوباره به چرخه فروش بر می گردند.

این پهپادها این بار با نام محصولات مرمت شده یا Refurbished به فروش می رسند. به این معنی که برچسب Refurbished بر روی کارتن آنها نصب می شود و در قسمت برچسب شماره سریال دستگاه نیز (در قسمت نام محصول عبارت Refurbished Unit به انتهای نام آن اضافه می شود و شماره سریال آن نیز بعد از تغییر به فرمت زیر تغییر داده می شود.)
شماره سریال محصولات مرمت شده یا Refurbished همانند دیگر شماره سریال ها شامل ۱۴ حرف یا عدد هستند ولی با این تفاوت که از آخرین حرف یا عدد، حرف پنجم S یا R است. در برخی از محصولات قدیمی Dji نیز شماره سریال محصولات مرمت شده به خط فاصله S یا R ختم می شود.

پهپادهای Refurbished همان پهپادهای نو و آکبند هستند که بعد از ۷ روز به دلیل عیب به فروشنده برگردانده شده اند. این محصولات رفع عیب شده و با قیمت پایین تری دوباره به فروش می رسند.

محصولات Refurbished بخریم یا نخریم؟

محصولات یا پهپادهای مرمت شده Dji هیچ فرقی با محصولات غیر مرمت شده این شرکت ندارد و حتی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و ارزان تر است و کاملا رفع عیب شده و بعد از بازیابی و تست سلامت از سوی Dji روانه بازار شده است و دارای همان خدمات پس از فروش و گارانتی Dji است.

محصولات Refurbished شرکت دی جی آی در ایران

این محصولات در ایران نیز بعضا به فروش می رسد و معمولا توسط دلالان و واسطه گران غیر مرتبط با این حوزه در بازار عرضه می شود. خرید این محصولات طبق توضیحات بالا مشکلی ندارد ولی نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که نباید این محصولات را هم قیمت محصولات غیر Refurbished شده خریداری کرد. برای مثال اگر پهپاد مویک ۲ پرو کمبو در بازار ایران ۵۰ میلیون تومان باشد نسخه Refurbished شده این پهپاد ۴۵ میلیون تومان باید به فروش برسد. Refurbished بودن پهپادها باید از ابتدا توسط فروشنده به مشتری گفته شود.

موارد مهم در خصوص پهپادهای مرمت شده یا تعمیری Dji

در پهپادهای مویک ایر و مویک ۲ پرو کارتن محصولات Refurbished شده بدون عکس پهپاد عرضه می شود.

شماره سریال محصولات Refurbished شده علاوه بر درج شدن بر روی برچسب شماره سریال که بر روی کارتن پهپاد نصب می شود بر روی دستگاه نیز درج شده است.

در سری فانتوم ۴ در قسمت جا باتری (وقتی باتری را از روی پهپاد بیرون می آورید) در قسمت زیرین و داخل جا باتری شماره سریال ۱۴ رقمی پهپاد در دو سطر ۷ حرفی یا عددی بر روی جا باتری حک شده است اگر این شماره سریال به صورت برچسب بود، آن دستگاه Refurbished است و اگر برچسب را بکنید در زیر آن شماره سریال اصلی درج شده اولیه پهپاد قبل از مرمت شدن را خواهید دید.

نویسنده: محمد چیتگرها

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *