مشخصات کوادکوپتر مویک مینی ۲ + غیر رسمی

قیمت مویک مینی 2

چند روزی است تصاویری غیر رسمی از نسخه جدید کوادکوپتر مویک مینی به نام mavic mini 2 در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که فردی این کوادکوپتر را خریده و از جعبه گشایی و آنباکسینگ آن، فیلم ضبط نموده است.

در وب سایت شرکت Dji به آدرس Dji.com خبری از محصول جدید به نام مویک مینی ۲ نیست.

این ویدیو و تصاویر مشابه دیگر از محصول جدید Dji به نام مویک مینی ۲ غیر رسمی است اما تجربه نشان داده Dji بعد از تصاویر غیر رسمی و شایعه هایی که در خصوص یک محصول جدید آن به بیرون درز می کند بالاخره به صورت رسمی خبر از رونمایی آن محصول را اعلام خواهد کرد. اجاره بدهید محصول جدید را به صورت فنی بررسی کنیم.

مویک مینی ۲ یک کوادکوپتر جدید نسخه بروز شده از مدل mavic mini است.

کوادکوپتر مویک مینی 2 کمبو
تصویری از جعبه کوادکوپتر مویک مینی ۲ کمبو

این تصویر کیت کمبو مویک مینی ۲ است. در تصویر همان طور که مشخص است ریموت کنترل مویک مینی ۲ شبیه به رادیوکنترل مویک ایر ۲ شده و همچنین کیف رودوشی این کوادکوپتر نیز همانند مویک ایر ۲ است.

ریموت کنترل و کیف رودوشی جدید در مویک مینی ۲

مشخصات فنی مویک مینی 2
مشخصات فنی مویک مینی ۲ کوادکوپتر جدید Dji

مشخصات فنی مویک مینی ۲

همان طور که در تصاویر غیر رسمی مشخص است، ظاهر مویک مینی ۲ بسیار شبیه به mavic mini است. همان بازوهای تاشونده و بازشونده با ملخ هایی که هر پره آن با پیچ به موتور متصل می شود.

وزن این مدل نیز زیر ۲۵۰ گرم است. دقیقا ۲۴۹ گرم تا طبق قوانین جهانی نیازی به اخذ مجوز نباشد.

از مهمترین اتفاقاتی که در این مدل ایجاد شده افزایش فاصله و برد ارسال تصویر تا ۱۰ کیلومتر به کمک سیستم ocusync ورژن ۲ و قابلیت ارسال تصویر با رزولوشن HD است.

زمان پرواز مویک مینی ۲ همانند مدل قبلی ۳۱ دقیقه عنوان شده است. این کوادکوپتر قرار است در برابر باد با سرعت وزش ۸.۵ تا ۱۰.۵ متر بر ثانیه مقاومت داشته و پرواز پایداری را انجام دهد.


مویک مینی 2 کمبو
تصویری از قطعات کوادکوپتر جدید Dji به نام مویک مینی ۲

دوربین مویک مینی ۲

دوربین mavic mini 2 قادر است با رزولوشن ۴K فیلمبرداری کرده و عکس ۱۲ مگاپیکسل هوایی را ثبت نماید. این دوربین همانند مدل قبلی بر روی یک Gimbal استابلایزر سه محوره نصب شده است.

مویک مینی ۲ دارای مدهای پروازی Quickshots و پاناروما است. حالت پاناروما در این مدل اضافه شده و حالات پروازی quickshots نیز قطعا افزایش داشته است.


قیمت مویک مینی ۲

قیمت مویک مینی ۲ کوادکوپتر جدید دی جی آی که در کلاس کوادکوپترهای کوچک این شرکت چینی به شمار می رود، پیش بینی می شود با قیمت ۴۴۹ دلار روانه بازار شود.

مویک مینی ۲ همچنان فاقد سنسورهای موانع سنج و قابلیت تعقیب سوژه یا حالت پروازی Active Track است.

در یکی از منابع غیر رسمی عنوان شده ممکن است مویک مینی ۲ ویژگی های زیر را داشته باشد:
قابلیت فیلمبرداری ۴K با نرخ ۳۰ و یا حتی ۶۰ فریم بر ثانیه
موتورهای کمی قدرتمند تر نسبت به نسخه قبلی
احتمالا طراحی ملخ یا پروانه های جدیدتر
باتری قدرتمندتر ولی در اندازه یکسان با مدل قبلی
وزن ثابت همان ۲۴۹ گرم و زمان پرواز ثابت همان ۳۱ دقیقه
و قاعدتا قیمت بالاتر نسبت به مدل قبلی

پیش بینی شده است محصول جدید یعنی مویک میئی ۲ در اواسط ماه نوامبر ۲۰۲۰ میلادی عرضه گردد. به نظر میرسد مویک مینی ۲ فرق آنچنانی با مدل فعلی مویک مینی نخواهد داشت.

در پایان موارد گفته شده در این مطلب بر اساس تصاویر و ویدیوهای غیر رسمی است که در محیط وب و شبکه های اجتماعی منتشر شده و باید منتظر ماند تا خود شرکت تولیده کننده روزشمار رونمایی از این محصول را اطلاع رسانی کند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *