دوره پهپاد سمپاش (سرفصل ها و توضیحات کامل)


دوره پهپاد سمپاش – آکادمی آموزشی پهپادمحور شرکت نگاه آسمان سالهاست در حوزه های مختلف آموزشی پهپادها در حال فعالیت است. ما دوره های بسیار زیادی را با موفقیت در حوزه های خلبانی پهپادهای سبک شرکت Dji، دوره های تخصصی خلبانی پهپادهای صنعتی و همچنین دوره تخصصی جامع نقشه برداری هوایی با پهپاد برگزار نموده ایم.

شرکت نگاه آسمان – شرکت آگربات شریف
دوره آموزشی تئوری و عملی پهپاد سمپاش
نام دیگر: آموزش سمپاشی با پهپاد

همکاری مشترک نگاه آسمان و شریف آگربات در برگزاری دوره آموزشی پهپادهای سمپاش

آکادمی آموزشی پهپادمحور شرکت نگاه آسمان در یک همکاری مشترک با شرکت کشاورزیار رباتیک شریف (شریف اگربات) در نظر دارد اولین دوره آموزش تخصصی پهپاد سمپاش را به مدت سه روز برگزار نماید.

شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان از سال ۱۳۸۷ در حوزه های مختلف پهپادمحور در حال فعالیت است. نگاه آسمان در حوزه پهپادهای تصویربردار و نقشه بردار حجم قابل توجهی از تجهیز شخصیت های حقیقی و حقوقی این حوزه را بر عهده دارد. از سوی دیگر نگاه آسمان دارای رزومه بسیار قوی در خصوص تجهیز سازمان های مختلف به پهپادهای صنعتی و نظارتی با انواع محموله های پایشگر است. در حوزه پهپادهای کشاورزی نیز نگاه آسمان به عنوان یکی از شرکت های تجهیزکننده و عرضه کننده بهترین و جدیدترین پهپادهای کشاورزی (سمپاشی، کودپاشی و مولتی اسپکترال چند طیفی) در حال فعالیت است. نگاه آسمان دارای بخش تعمیرات تخصصی و آکادمی آموزشی پهپادمحور در ایران است.

شرکت کشاورزیار رباتیک شریف (شریف آگربات) با هدف ارائه خدمات و تولید ربات های کشاورزی، با هسته علمی متشکل از اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، در سال ۱۳۹۸ تشکیل شده است. این شرکت ابتدا با تمرکز بر ارائه خدمات کشاورزی به کمک پهپاد آغاز به کار کرده و در همین راستا نیز، در حال ادامه فعالیت است.هسته علمی و آموزشی این شرکت با آزمایشگاه رباتیک کشاورزی دانشگاه صنعتی شریف همکاری راهبردی داشته و همچنین از ظرفیت های دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی خواجه نصیر و علم و صنعت بهره می‌برد. همچنین پروژه های بین المللی با دانشگاه های برتر اروپایی مانند دانشگاه واخنینگن و آیندهوون هلند، در حال تدوین و هماهنگی است.

برگزار کننده:
آکادمی آموزشی پهپادمحور شرکت نگاه آسمان
شرکت آگربات شریف

شرکت های برگزار کننده در دوره سمپاشی با پهپاد

دوره آموزش پهپاد سمپاش | دوره آموزشی سمپاشی با پهپاد شرکت برگزار کننده
شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان و شرکت آگربات شریف

مدرسین دوره آموزش پهپادهای سمپاش

سمت راست: آقای محمد چیتگرها
کارشناس مهندسی مکانیک، مدیر عامل شرکت نگاه آسمان و فعال در زمینه پهپادهای صنعتی و کشاورزی
سمت چپ: آقای امین طلائی زاده
دکتری مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف. فعال در زمینه رباتیک و پهپادهای کشاورزی

دوره آموزش پهپاد کشاورزی مناسب برای چه کسانی است؟

کاربرد سمپاشی با پهپادها روز به روز در حال گسترش است و افراد زیادی تمایل دارند در یک محیط تخصصی در قالب سرفصل های کامل آموزشی از نزدیک با پهپادهای سمپاش آشنا شده و بتوانند در یک آکادمی آموزشی به صورت تمرینی و آموزشی با بهترین تجهیزات پهپادی دنیا پرواز را تجربه کرده و قبل از خرید و سرمایه گذاری نسبت به موضوعات مختلف این صنعت آگاهی یابند. این دوره فضای بسیار خوبی را برای علاقه مندان به ورود به این عرضه باز خواهد کرد و می تواند علاوه بر یک کلاس آموزشی یک دوره مشاوره ای برای انتخاب بهترین و ایمن ترین تجهیزات پهپادی در حوزه کشاورزی نیز باشد.

مناسب برای علاقه مندان به حوزه پهپادهای سمپاش
کسانی که قصد خرید پهپاد سمپاش را دارند.
کسانی که هم اکنون پهپاد سمپاش دارند

دوره آموزشی پهپاد سمپاش کشاوری شامل چه قسمت هایی است؟

دوره‌ای که برای آموزش خلبانان و متخصصین پرواز در نظر گرفته شده است، از دو بخش نظری و عملی تشکیل شده ‌است. بخش نظری شامل کلاس آموزشی تشریح تئوری پرواز برای خلبانان و متخصصین پرواز و همچنین آموزش زیرسیستم‌های پهپاد برای متخصصین پرواز است. در ادامه به آموزش پرواز با شبیه‌ساز پرواز پرداخته خواهد شد. پس از شبیه‌ساز آموزش نظری ادامه خواهد یافت. در ادامه بخش نظری به آموزش محلول پاشی با پهپاد و موارد مهمی که باید در آن مد نظر داشت پرداخته خواهد شد. در این حین پرواز با پهپاد آموزشی و تصویربردار نیز آموزش داده خواهد شد. در نهایت یک عملیات سمپاشی با پهپاد برای آشنایی بیشتر کارآموزان انجام خواهد شد. در این دوره یک پهپاد حرفه ای سمپاشی از محصولات Dji برای آموزش و انجام پروژه های عملیاتی و میدانی آفیش و در اختیار کارآموزان خواهد بود.

پهپاد سمپاش Dji Agras MG1P
پهپاد سمپاش Dji Agras MG1P

سرفصل‌های بخش تئوری دوره آموزش پهپاد کشاورزی dji

آشنایی با جزئیات و مقررات دوره و اصطلاحات رایج در حوزه پهپادهای کشاورزی و سمپاش
مبانی خلبانی پرنده‌های عمودپرواز
قوانین پرواز و راه‌اندازی تجهیزات پروازی
آشنایی با شبیه سازهای پرواز
آشنایی با دینامیک و نحوه حرکت پهپادهای عمودپرواز
آشنایی با اجزای تشکیل‌دهنده مولتی ‌روتورها (بدنه، ملخ، موتور، باتری، مخابرات، رادیوکنترل، خلبان خودکار، سنسورها و …)
آشنایی با انواع پهپادهای کشاورزی و سم پاش و مزایای سم پاشی با پهپاد
آشنایی با اصطلاحات کشاورزی (هکتار، جریب، …)
نقشه برداری زمین کشاورزی و نکات آن (حاشیه امن از اطراف، موانع، طول راند بهینه و …)
آشنایی با سیستم پمپ و انواع نازل‌ها
آشنایی با سموم کشاورزی
فرآیند اجرای یک عملیات از سفارش مشتری تا پایان یک عملیات اجرایی
نکاتی در زمینه نگه داری باتری های پهپاد سمپاش
سرویس‌های دوره‌ای و شرایط نگهداری پهپادهای سمپاش

سرفصل‌های بخش عملی دوره آموزشی سمپاشی با پهپاد

تمرین پرواز با شبیه ساز
تمرین پرواز با پرنده آموزی
تمرین پرواز با پرنده حرفه ای تصویربرداری هوایی
اجرای یک عملیات سم پاشی از نقشه برداری تا محلول پاشی
انجام آزمایشی پرواز با پهپاد سمپاش حرفه ای (انجام یک پروژه عملیاتی) بررسی چک لیست های ایمنی پرواز و راه اندازی اصولی پهپادهای سمپاش، آماده سازی پهپاد بر روی زمین کشاورزی، بررسی و تحلیل زمین کشاورزی، بررسی هدف از سمپاشی زمین کشاورزی و مهیا کردن آفت کش و سموم مخصوص، تهیه و آماده سازی آفت کش و سموم با نسبت صحیح و پر نمودن مخزن پهپاد، پرواز دستی برای پاشش دستی سموم مایع، پرواز تمام خودکار و زدن نقاط GPS حریم زمین کشاورزی، آنالیز و بررسی صحت پاشش در طول فرآیند سمپاشی با پهپاد، پایان عملیات سمپاشی و انجام موارد پایانی پروژه

به صورت عملی و میدانی در قالب یک دوره واقعی با پهپادهای سمپاش از نزدیک آشنا شده و تجربه پرواز با یک پهپاد سمپاش چند صد میلیونی را قبل از خرید کسب نمایید.

در طول برگزاری دوره از چه پهپادهایی استفاده خواهد شد؟

در طول برگزاری دوره آموزشی یک دستگاه پهپاد سمپاش چند صد میلیونی از محصولات Dji به نام های MG1P و T16 در محل برگزاری در اختیار تیم برگزاری دوره و کارآموزان قرار خواهد گرفت و تمامی موارد آموزشی به صورت عملی بر روی این پهپادها اجرایی می گردد. از رو کارآموزان می توانند در یک فضای آموزش واقعی با تجهیزات حرفه ای بهترین بهره را کسب نمایند.

پهپاد سمپاش dji agras t16
تصویری از پهپاد سمپاش T16 و ایرفریم های پهپاد صبا شرکت نگاه آسمان

نحوه برگزاری و هزینه دوره تخصصی پهپاد سمپاش

طول مدت برگزاری دوره: مجموع زمان برگزاری دوره ۳ روز مجموعا ۲۴ ساعت
محل برگزاری: سالن آموزش و سایت پروازی شرکت نگاه آسمان در غرب تهران
خدمات دوره: سرویس رفت و برگشت و سه وعده پذیرایی و ناهار – فضای مناسب و استاندارد آموزشی تئوری و میدانی (سایت پروازی شرکت نگاه آسمان در غرب تهران)
تحویل فیلم کامل آموزشی همراه با پاورپوینت و جزوات
ظرفیت دوره: به جهت حفظ کیفیت، ظرفیت دوره های آموزشی ۵ نفره می باشد.

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

۱ دیدگاه

  1. ایکاش فیلم آموزشی و کتابچه ای هم در مورد آموزش داشتید برای کسانیکه امکان شرکت در کلاسهای آموزشی را بصورت حضوری ندارند تا بتوانند از طریق دیگری بهره‌مند شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *