نمایندگی Dji در ایران چه شرکتی است؟

نگاه آسمان نمایندگی dji رسمی ایران

در این مقاله ابتدا در خصوص شرکت بزرگ Dji صحبت خواهیم کرد. محصولات این شرکت را به صورت خلاصه معرفی خواهیم کرد و در نهایت در مورد نمایندگی رسمی Dji در ایران صحبت خواهیم کرد. نظرات خود را در خصوص این مطلب برای ما در انتهای این نوشته بنویسید.

لوگو Dji تولیدکننده پهپاد، کوادکوپتر غیر نظامی تصویربرداری هوایی در جهان
لوگو شرکت Dji تولیدکننده کوادکوپتر و پهپاد با کاربردهای مختلف

معرفی شرکت Dji

Dji مخفف Da-Jiang Innovations یک شرکت چینی است که در سال ۲۰۰۶ توسط فرانک وانگ تاسیس شد و هم اکنون دفتر مرکزی آن در شنزن یا شنژن است. Dji یک شرکت تولیدکننده پیشرو در صنعت هواپیماهای بدون سرنشین غیر نظامی تجاری در جهان است.

فرانک وانگ موسس Dji
فرانک وانگ موسس Dji و کوادکوپتر فانتوم ۳ پروفشنال

شرکت دی جی آی یک شرکت بزرگ در حوزه پهپادهای تجاری است که طبق آمار سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۷۰ درصد از بازار هواپیماهای بدون سرنشین جهان را به خود اختصاص داده است. استفاده از تجهیزات پروازی در حوزه تصویربرداری هوایی به طور گسترده ای در حوزه های مختلف موسیقی، تلویزیون و فیلم استفاده می شود.

محصولات این شرکت همچنین توسط نیروهای نظامی و پلیس و همچنین گروههای تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۰ ، بسیاری از کشورهای جهان از پهپادهای Dji برای مهار شیوع ویروس کرونا استفاده کرده اند.

هگزاکوپتر S800 تصویربرداری هوایی هلی شات
تصویری از هگزاکوپترS800 اولین پهپاد سایز بزرگ Dji برای تصویربرداری هوایی

معرفی محصولات Dji

کوادکوپتر فانتوم از اولین و قدیمی ترین سری پهپادهای شرکت دی جی آی است. هم اکنون بعد از تولید انواع مدل های فانتوم ۱، فانتوم ۲، فانتوم ۳ و فانتوم ۴، مدل فانتوم ۴ پرو ورژن ۲ در بازار این حوزه موجود است. سری کوادکوپتر های مویک نیز جدیدترین مدل پهپادهای این شرکت چینی است که دارای بازوهای تاشونده است و Dji قصد تولید این مدل و جایگزینی آن را با مدل فانتوم دارد.

هلی شات فانتوم 4 پرو برای فیلمبرداری هوایی و نقشه برداری هوایی
کوادکوپتر فانتوم ۴ پرو بهترین هلی شات برای تصویرداری هوایی و نقشه برداری هوایی

اولین پهپاد سایز بزرگ Dji مدل S800 Evo نام داشت که یک هگزاکوپتر بود و قادر بود انواع دوربین های کامپکت را حمل نماید. در ایران گروه فرادید از این مدل برای ارائه خدمات تصویربرداری هوایی و فیلم برداری هوایی بسیار زیاد استفاده کرد.

اکتاکوپتر S1000 Dji برای حمل دوربین ۵D کنون مورد استفاده قرار می گرفت. اس ۱۰۰۰ دارای هشت بازو بود. شرکت نگاه آسمان در سال ۹۴ بر روی این پلتفرم یک جعبه حمل بار نصب نمود و از آن برای کارهای تبلیغاتی شرکت میهن استفاده کرد. شرکت های دیگری نیز از این پرنده برای نقشه برداری هوایی استفاده کردند. بیشترین استفاده از S1000 در ایران مربوط بود به شرکت فاتحان آسمان شریف که با اعمال تغییرات در ظاهر پهپاد نام ایرانی هد هد را بر روی آن نهاد و در حوزه نظامی سازمان های مختلفی را به این پهپاد تجهیز نمود.

سری اینسپایر یک کوادکوپتر سایز متوسط برای هلی شات و تصویربرداری هوایی بود که در دو مدل اینسپایر ۱ و اینسپایر ۲ وارد بازار شد و در واقع حرفه ای ترین پهپاد تصویربرداری هوایی بود که در بسیاری از پروژه های ملی در ایران از آن استفاده شد. هم اکنون سریال و مجموعه سلمان فارسی توسط هلی شات اینسپایر ۲ و دوربین Zenmuse X7 در حال فیلمبرداری است.

کوادکوپتر اینسپایر ۲ بهترین هلی شات

دو مدل فانتوم ۴ پرو و مویک ۲ پرو متداول ترین و بهترین پهپادهای سایز کوچک Dji هستند که در کاربرد تصویربرداری هوایی و نقشه برداری هوایی در ایران و جهان بسیار زیاد استفاده می شود.

مویک 2 پرو بهترین هلی شات برای فیلمبرداری هوایی
کوادکوپتر مویک ۲ پرو با دوربین حرفه ای شرکت هاسلبلاد

دی جی آی تولیدکننده مدل های تجاری پهپادهای صنعتی نیز است. کوادکوپتر ماتریس در ۴ مدل ماتریس ۱۰۰، ماتریس ۶۰۰، ماتریس سری ۲۰۰ و ماتریس ۳۰۰ در حوزه های صنعتی، امدادی، بازرسی هوایی، امنیتی در حال استفاده اند. شرکت نگاه آسمان بیشترین عرضه محصولات پهپادی صنعتی Dji را در ایران داشته است.

کوادکوپتر ماتریس 300 RTK
کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ RTK جدیدترین پهپاد صنعتی

نماینده Dji در ایران

دی جی آی در ایران هم اکنون نماینده رسمی ندارد. شرکت های بسیاری محصولات Dji را در ایران می فروشند. اما تعداد انگشت شماری از این شرکت ها به صورت غیر رسمی با Dji در حال همکاری هستند. محصولات دی جی آی به وفور در بازار ایران به فروش می رسد و تعمیرات پهپادهای Dji نیز همانند لوازم جانبی و قطعات دی جی آی در بازار ایران موجود است.

شرکت نگاه آسمان نمایندگی Dji در ایران
لوگو شرکت نگاه آسمان نمایندگی Dji درایران

نگاه آسمان نمایندگی Dji در ایران

شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان که از اواخر دهه ۸۰ توزیع کننده و فروشنده محصولات پروازی Dji در ایران است. این شرکت با برقراری ارتباط مستقیم با دی جی آی محصولات این شرکت چینی را به صورت رسمی و قانونی در ایران عرضه نموده است. نگاه آسمان در بسیاری از موارد به عنوان اولین واردکننده و عرضه کننده بهترین و جدیدترین پهپادهای Dji محصولات این شرکت را در ایران عرضه کرده است.

نگاه آسمان اولین سری از کوادکوپترهای مویک ایر ۲ را در سال ۹۹ در ایران عرضه نمود. همچنین این شرکت انواع مدل های فانتوم ۴ مولتی اسپکترال، مویک ۲ اینترپرایز دوآل و کوادکوپتر ماتریس ۳۰۰ را برای اولین بار در ایران عرضه کرد.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

۱ دیدگاه

  1. سلام
    اکًر دی جی مینی ۲ رو بخرم
    اجازه برواز در شهر بم و باغهای خرما را دارم؟
    و ایا میتوانم به خارج کشور محل سکونتم ببرم؟
    ممنون از جوابی که خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *