نقدی بر پهپاد پستچی وزیر ارتباطات

پهپاد پستچی سجاد آذری جهرمی

وقتی سورپرایز وزیر محترم ارتباطات را دیدم، خاطرات سال ۹۴ برایم تداعی شد. آن سال از بخش تبلیغات شرکت میهن، پروژه ای با عنوان حمل بستنی با پهپاد به ما معرفی شد.

پهپاد حمل بار شرکت میهن

سناریوی این پروژه، این گونه بود: قرار بود یک پهپاد، ۵ کیلو بستنی تکی را حمل کند و در نقطه ای از آسمان با باز شدن درب جعبه حمل تعبیه شده در قسمت زیر آن، هر بستنی که مجهز به یک چتر نجات است به زمین بریزد. نوع طرح جدید، جذاب و بکر بود. (ویویو و عکس در بالا از سال ۹۴ موجود است)

با توجه به اینکه زمان انجام پروژه محدود بود، یک ایرکرفت آماده پرواز شرکتی به نام اس هزار شرکت دی جی آی (S1000 Dji) را انتخاب کردیم. اس هزار یک ربات پرنده یا به اصطلاح یک اکتاکوپتر یا ربات پرنده هشت موتوره بود. انتخاب یک ربات پرنده سایز بزرگ به این دلیل بود که وزن قابل حمل ما حدود پنج کیلو بود و ناگزیر باید از یک ربات پرنده سایز بزرگ هشت موتوره استفاده میکردیم.

چگونه یک پهپاد حمل بار بسازیم؟

کار برای من که در این حوزه تجربه داشتم ساده بود. کیت ایرکرفت S1000 را خریدیم. کنترل پرواز Dji A2 را تهیه کردیم، یک رادیو فوتابا به کنترل پرواز متصل کردیم و پرنده را آماده کردیم. چند متری کارتن پلاست خرید کردیم و جعبه ای سبک و مقاوم را برای آن ساختیم. دور تا دور جعبه را با برند و شعارهای تبلیغاتی پر کردیم تا هم ظاهر کار حفظ شود و هم از جنبه تبلیغاتی کار بهتر شود. یک سروو موتور هم به درب جعبه نصب کردیم تا از طریق یک کانال رادیو به راحتی در هر لحظه در آسمان و زمین قابل کنترل باشد. درب باز شود محموله ما از جعبه به بیرون بریزد.

در حقیقت ما در سال ۹۴ یک پهپاد حمل بار را ساختیم که قادر بود ۵ کیلو محموله را حمل، جابه جا و در نهایت در هر نقطه در آسمان و زمین رها یا تخلیه کند.

کار ما در سال ۹۴ با سوپرایز این روزهای وزیر جوان، یکسان و مشابه بود. در واقع پروژه ما در سال ۹۴ برتری ایمنی و وزنی نسبت به پست پلاس داشت. ربات پرنده ما ۸ موتوره بود و قاعدتا ایمنی و پایداری بالاتری از کوادکوپتر یا ربات پرنده ۴ موتوره رونمایی شده داشت از طرفی وزن قابل حمل پروژه ما ۵ کیلو بود در حالی که پست پلاس فقط قادر است تنها یک کیلو را جابجا کند.

پهپاد پستچی پست پلاس به نام سجاد

تفاوت پهپاد پستچی با اکتاکوپتر حمل بار


نکته اینجاست، ما صادقانه و شفافانه گفتیم چه کار کردیم، از ایرکرفت S1000 و کنترل پرواز شرکت چینی Dji استفاده کردیم. رادیو کنترل شناخته شده فوتابا را نصب کردیم و از باطری های Gens Ace tattu آلمانی نیز استفاده کردیم. از نظر خودمان هدف از انجام پروژه، تولید یا طراحی یک پهپاد حمل بار نبود بلکه ما با کمی ذهنیت خلاقانه یک کاربری متفاوت و جدیدی را خلق کردیم و شاید از نظر خودمان این طرح طبیعی و ساده بود. اما از دید دیگران، گویی کار بزرگی انجام شده بود. اما عزیزان ما چه کردند؟
در تصاویر و ویدیوهای این سورپرایز مشخص است که عزیزان همه این قطعات را با همین مشخصات یا معادل این قطعات از کمپانی های دیگر را در داخل بدنه طراحی شده جاسازی کرده اند. اسم آن را تولید ملی گذاشته اند. لیبل ساخت ایران را بر روی آن زده اند. شوعاف تبلیغاتی بزرگ با مدیریت وزیر جوان کابینه دولت تدبیر و امید راه انداخته اند و شعارهایی با عنوان خبر خوب، امید، آینده روشن است  و … سر میدهند.

پهپاد پستچی اداره پست طراحی شد
تصویری از کوادکوپتر پستچی اداره پست

برای من وضعیت فنی این طرح با توجه به محدودیت های حوزه مالتی روتورها، که این طرح بر پایه آن شکل گرفته مشخص است و این پهپاد که سجاد نام گرفته یک ربات پرنده صرفا تبلیغاتی با ابتدایی ترین عملکرد است. این طرح دقیقا مشابه طرح های قبلی انجام شده در سال های ۹۳ و ۹۴ است.
اما شاید این طرح از نظر وزیر جوان و مردم با آن شو تبلیغاتی و ویدیویی که نقدهای بسیاری به تولید آن نیز وارد است، طرح بزرگ و دهان پر کنی باشد.

پهپاد پستچی تبلیغ خوبی برای حوزه پهپادها بود

البته نظرات مردم و بازخوردها آن در فضای مجازی نیز کاملا معکوس و واقع بینانه نسبت به این طرح بود. در روزهای اول رونمایی از پست پلاس، به ذهنم رسید که این طرح هر چه قدر هم تبلیغاتی و غیر واقع باشد به قول عزیز دیگری برای ما پهپادی ها تبلیغ بزرگی ست که به رونق و معرفی حوزه کاری ما کمک بسیار بزرگی میکند. اما حالا که چند روزیست از رونمایی از این طرح صرفا تبلیغاتی می گذرد بهتر است در رابطه با ابعاد فنی آن صحبتها شروع شود.

آذری جهرمی در مراسم رونمایی از کوادکوپتر پهپاد اداره پست
مراسم رونمایی از کوادکوپتر پستچی اداره پست توسط آذری جهرمی

چند سوال در خصوص پهپاد پستجی آذری جهرمی

هدف از طراحی این پهپاد چه بود؟
بعد از گذشت ماه ها از رونمایی این پهپاد و سیستم پست پلاس، نتیجه چه شد؟

محمد چیتگرها (عضو کوچکی از جامعه پهپادی)

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *