عیب یابی نیروگاه خورشیدی با پهپاد

تابستان ۹۹ شرکت تامین انرژی برق ایرانیان به جهت تهیه یک دستگاه پهپاد برای بازرسی هوایی، برداشت تصاویر هوایی مستند در قالب ویدیو و عکس و همچنین نظارت و عیب یابی نیروگاه های خورشیدی خود اقدام به خرید مدل مویک ۲ اینترپرایز دوآل نمود.

آموزش مویک ۲ اینترپرایز دوآل

دو نماینده از این شرکت جهت آموزش خلبانی و تحویل تجهیزات به شرکت نگاه آسمان معرفی گردید و بعد از ثبت سفارش مدل مویک ۲ اینترپرایز دوآل در روز مشخص دوره خلبانی این کوادکوپتر در محل شرکت نگاه آسمان برگزار گردید. همچنین گواهینامه ای مبنی بر آموزش نمایندگان این شرکت از سوی آکادمی آموزش های پهپادمحور شرکت نگاه آسمان برای این دو عزیز صادر گردید.

عیب سنجی پنل خورشیدی با پهپاد

ویدیویی که در قسمت زیر مشاهده می کنید مربوط به اولین عملیات بازرسی هوایی توسط این کوادکوپتر است که در یکی از نیروگاه های خورشیدی شرکت تابان بر روی پنل های خورشیدی نصب شده در این نیروگاه گرفته شده است.

پهپاد بر روی پنل های خورشیدی پرواز کرده و دوربین ترمال و حرارتی این پهپاد با توجه به سنجش حرارت عیب های مربوط به هر پنل را شناسایی نموده است.

کوادکوپتر مویک 2 در حال بازرسی هوایی و عیب یابی در نیروگاه خورشیدی
کوادکوپتر مویک ۲ در حال بازرسی هوایی از پنل های خورشیدی

کاربرد و معرفی مویک ۲ اینترپرایز دوآل

مویک ۲ اینترپرایز دوآل محصول شرکت Dji یک کوادکوپتر سایز کوچک و قابل حمل با بازوهای تاشونده است. در این مدل از دو دوربین تصویربرداری و حرارتی یکپارچه بر روی استابلایزر سه محوره استفاده شده است.

مویک ۲ اینترپرایز دوآل دارای سه ماژول بلندگو (اسپیکر)، نورافکن و چراغ بیکن است. از ماژول بلندگوی این پهپاد می توان برای پخش هشدارها و فایل های صوتی استفاده کرد. همچنین ماژول نورافکن نیز با پرتاب نور قابل قبول در شب، فضای تاریک را روشن می کند.

این مدل بسیار کارآمد برای واحدهای حراستی سازمان ها، شرکت ها، دانشگاه ها و … و همچنین تیم های امداد و نجات، مدیریت بحران و هلال احمر و تیم های آتش نشانی است.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *