راهنمای شناسایی شماره سریال پهپادهای dji

سلام در این مقاله در خصوص ثبت و شناسایی شماره سریال در پهپادهای Dji پرداخته ایم. شماره سریال تجهیزات پروازی و پهپادی یکتا و منحصر بفرد بوده و در قسمت های مختلف بدنه دستگاه، رادیوکنترل، باطری و … نصب شده است.

آن چیزی که در شماره سریال پهپادهای Dji مهم است تنها شماره سریال خود ربات پرنده و شماره سریال رادیوکنترل است. ممکن است در طول استفاده از پهپادهای Dji این شماره سریال ها به کار شما بیاید. پس بهتر است از آن عکس تهیه کنید و یا آن شماره را در جایی یادداشت نمایید.

برای ثبت ربات پرنده نیز شما نیاز به شماره سریال ایرکرفت یا ربات پرنده دارید.

شماره سریال پهپاد و کوادکوپتر های Dji

همان طوری که در تصویر زیر مشاهده می کنید بر روی کارتن همه پهپادهای Dji برچسبی به شکل زیر نصب گردیده است که در آن دو مشخصه را به صورت دقیق می توانید استخراج نمایید.

  1. نام کامل پهپاد
  2. شماره سریال ایرکرفت یا ربات پرنده (همان شماره سریال اصلی دستگاه) که شامل ۱۴ حرف است.

شماره سریال کوادکوپتر فانتوم ۳

در تصویر بالا شماره سریال قسمت های مختلف کوادکوپتر فانتوم ۳ را مشاهده می کنید. در تصویر اول شماره سریال اصلی بدنه فانتوم ۳، و در دو تصویر زیر به ترتیب از راست به چپ شماره سریال دوربین و باطری فانتوم ۳ مشخص شده است.

شماره سریال کوادکوپتر فانتوم ۴، مویک مینی و مویک ایر ۲

در تصویر بالا سمت راست شماره سریال کوادکوپتر مویک مینی که در قسمت زیرین درپوش باطری درج شده است در مویک مینی ۲ نیز شماره سریال در همین قسمت است. این شماره سریال با شماره سریال درج شده بر روی کارتن این دو پهپاد باید یکسان باشد.

در تصویر بالا سمت چپ شماره سریال کوادکوپتر سری فانتوم ۴ در قسمت جا باطری قرار گرفته است و اگر باطری را از این قسمت خارج کنید باید شماره سریال را در دو سطر ۷ حرفی مجموعا ۱۴ حرف مشاهده کنید. این شماره سریال بر روی جا باطری حک شده است اگر در فانتوم ۴ این شماره سریال به صورت برچسبی نصب شده است پهپاد فانتوم ۴ شما مرمت شده کارخانه ای یا Refurbished است. (این مطلب فقط در سری فانتوم ۴ صدق می کند) اگر برچسب این قسمت را بکنید شماره سریال اصلی و حک شده این پهپاد در زیر این برچسب قرار دارد.

در تصویر آخر سمت چپ شماره سریال مویک ایر ۲ را مشاهده می کنید که در قسمت جاباطری است و برای مشاهده آن باید باطری را از روی پهپاد خارج کنید.

شماره سریال باتری کوادکوپتر فانتوم ۴

شماره سریال باطری فانتوم ۴ طبق شکل بالا در قسمت انتها و زیر باطری با یک برچسب مشخص شده است.

شماره سریال کوادکوپتر مویک Dji

شماره سریال کوادکوپتر های سری مویک ۲ در تصویر اول در قسمت جای باتری قرار گرفته و در تصویر زیرین نیز مدل قدیمی مویک پرو نیز دارای برچسب شماره سریال در قسمت جا باتری است.

سریال نامبر باطری کوادکوپتر مویک

در تصویر بالا هم برچسب شماره سریال را بر روی باتری مشاهده می کنید و هم در تصویر سمت راست در داخل نرم افزار یا App با نام Dji Go4 در قسمت تنظیمات باتری سریال نامبر و تعداد شارژ آن باتری مشخص شده است. در هنگام خرید پهپادهای دسته دوم می توانید از طریق این قسمت در Dji Go 4 یا Dji Fly تعداد شارژ باتری را مشاهده کنید.

سریال نامبر کوادکوپتر اینسپایر ۱ و ۲

شماره سریال کوادکوپتر اینسپایر ۲ در تصویر بالا سمت راست مشخص است. در تصویر سمت چپ شماره سریال دوربین های Dji از خانواده Zenmuse مشخص شده است. شماره سریال کوادکوپتر اینسپایر ۱ نیز آخرین تصویر قابل مشاهده است.

شماره سریال برچسبی نصب شده بر روی کارتن پهپادهای Dji را مشاهده می کنید این شماره سریال با شماره سریال درج شده بر روی بدنه پهپادها یکسان است.

سریال نامبر کوادکوپتر اسپارک Dji

شماره سریال کوادکوپتر اسپارک را در تصویر بالا همراه با نام وای فای و پسورد قابل اتصال پرنده به گوشی همراه مشاهده می کنید.

شماره سریال ریموت کنترل پهپادهای Dji

شماره سریال ریموت کنترل پهپادهای Dji را مشاهده می کنید معمولا کلیه پهپادهای dji دارای این دو مدل ریموت کنترل است که همان طوری که مشخص است با برچسب در قسمت پشت ریموت کنترل متصل شده است.

لزوم یادداشت شماره سریال های پهپاد

به شما پیشنهاد می شود بعد از خرید پهپاد از کلیه شماره سریال های پرنده خود شامل شماره سریال ایرکرفت، ریموت کنترل، باطری و … عکس تهیه کنید و یا آنها را یادداشت کنید این شماره سریال ها می تواند در زمان نیاز شما به آنها بسیار راه گشا و مفید باشد.

گردآورنده و نویسنده: محمد چیتگرها

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *