استفاده از هلی شات در سریال آقازاده

هلی شات سریال آقازاده

این روزها با پخش سریال آقازاده شاهد استفاده از هلی شات و برداشت تصاویر زیبای هوایی در این سریال هستیم. در قسمت های مختلف سریال آقازاده از نماهای هوایی به وفوراستفاده شده است. قطعا این تصاویر هوایی توسط کوادکوپتر ها تهیه شده است.

در سریال آقازاده از چه نوع هلی شات استفاده می شود؟

به نظر می رسد در این سریال از هلی شات مویک ۲ پرو یا کوادکوپتر فانتوم ۴ پرو و یا هلی شات اینسپایر ۲ استفاده شده باشد. در تیتراژ پایانی این سریال نام های همچون محمد دارایی، محمد حسین انصاری، امید احمدزاده، رسول کیانفر، حسین مازندرانی به عنوان تیم خدماتی تصویربرداری هوایی با کوادکوپتر به چشم می خورد.

استفاده از کوادکوپتر برای تصویربرداری هوایی در سینما

با رشد استفاده از کوادکوپتر ها و پهپادها در اخذ تصاویر هوایی، استفاده از این تجهیزات درتولیدات سینمایی، سریال ها و مستند بسیار گسترش یافته است. استفاده از هلی شات به صورت قابل توجه در فیلم های سینمایی از سال ۱۳۹۲ به صورت رسمی توسط گروه فرادید با مدل هگزاکوپتر S800 و S900 شرکت Dji متداول گردید.

تصویربرداری هوایی در فیلم سینمایی محمد (ص) مجید مجیدی

این گروه قبلا با یک Single rotor مدل هلی کوپتر کنترلی کاسیک توانسته بود برای اولین بار دوربین ۳۵ میلیمتری را در فیلم سینمایی حضرت محمد (ص) به کارگردانی مجید مجیدی حمل و تصویر هوایی تهیه نماید.

امروزه استفاده از هلی شات و کوادکوپترها با قابلیت حمل دوربین برای فیلم برداری هوایی در سریال ها، فیلم های سینمایی، تولیدات سینمایی و برنامه های مستند بسیار متداول شده است.

درباره سریال آقازاده

سریال آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی و با طراحی، نویسندگی و تهیه کنندگی حامد عنقا در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ ساخته شده است. این سریال محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در این سریال امین تارخ، امیر آقایی، ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، محمدمهدی سلطانی سروستانی، سینا مهراد، دیبا زاهدی، مهدی کوشکی، سامیه لک، مسعود فروتن، کاوه خداشناس، سعید داخ، روزبه معینی، امین حیایی، کامبیز دیرباز، نیکی کریمی، جمشید هاشم پور، محمدحسین لطیفی , پردیس پورعابدینی به هنرمندی پرداخته‌اند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: محمد چیتگرها

فعال در حوزه پهپادهای غیر نظامی و مدیرعامل شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع پهپادهای غیر نظامی در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *